Nová legislativa bezpečnosních listů: rok 2015

  • Srpen 5, 2022
Share Button
Překlad a vypracování bezpečnostních listů dle nové legislativy platné od roku 2015 - zpracování dle CLP. Vypracování prohlášení o vlastnostech. Překlady etiket a bezpečnostních protokolů. Garance správnosti uvedení látek v BL. Kontrola správnosti etiket z pohledu grafického + textového. Překlady technické do dalších jazyků. expresní kontakt: +420 ....

Překlad a vypracování bezpečnostních listů dle nové legislativy platné od roku 2015 – zpracování dle CLP. Vypracování prohlášení o vlastnostech. Překlady etiket a bezpečnostních protokolů. Garance správnosti uvedení látek v BL (k vypracovaným listům bezpečnostních listů ze všech jazyků EU / vypracování bezpečnostních listů z předloh v jazycích EU, např. Francouzský, německá, anglická, slovenská předloha. K vypracovaným listům – etiketa na produkt (kontrola grafického návrhu klienta) // k vypracovaným českým nebo slovenským bezpečnostním listům – registrace do systémů CHLaP, Reach a další služby registrace). Kontrola správnosti etiket z pohledu grafického + textového. Překlady technické do dalších jazyků. expresní kontakt: +420 ….

K překladu bezpečnosního listu nás vyzval náš poslední klient, pro něhož pracujeme již řadu let. Jednalo se o žádost s překladem a vypracování listů dle nové legislativy. Ta má vstoupit v platnost roku 2015 a poslední přechodné období sice hostí protor pro starou verzi listů, ale je již zbytečné ji vypracovávat a to z jednoduše úsporných důvodů, proto, aby klient nemusel své bezpečnosní listy znovu přepracovávat před rokem 2015.

Vypracování bezpečnostního listu: CLP

Překlad listu se týkal výchozích jazyků: angličtina a polština. Tvořili jsme jazykové mutace: čeština + slovenština. Vše dle nové vyhlášky platné od: 1.1. 2015. Provení překladu 5 bezpečnostních listů v termínu: 10 dní od zadání.

Vypracování bezpečnostního listu: termíny

Náš klient u nás nechvává zpravidla vypracovávat také tzv. prohlášení o vlastnostech. Prohlášení o vlastnostech je méně častou formu díla pro výrobní a importní klienty. Překlad bezpečnosních listů převládá oproti vypracování prohlášení o vlastnostech v poměru cca 9:1. Prohlášení o vlastnostech dodáváme našim klientům shodně s termínem pro tvorbu bezpečnostních listů: cca 1 týden.

K BEZPEČNOSTNÍM LISTŮM VYDANÝM

  • vypracování etiket k produktům
  • kontrola grafického návrhu klienta
  • opravy symbolů v etiketě a jejich dodání
  • registrace do systémů CHLaP
  • zhodnocení stavu správnosti listů
  • vypracování listů z různě jazykových předloh

Žádáte-li vypracování bezpečnosního listu dle nové legislativy, kontaktujte nás prosím ZDE.

Překlady do angličtiny, švédštiny, němčiny

Zařazeno do témat: , ,