Překlady lékařských zpráv

Překlady lékařských zpráv a překlady z medicínských oborů pro firmy a pacienty. Expresní kontakt zde: +420 608 666 582.

Překlady lékařských zpráv a překlady z medicínských oborů pro firmy a občany. Překlady studií nejrůznějšího charakteru. Garantovaný překlad lékařem. Zpracovávané jazyky mimo angličtinu: němčina, ruština, švédština. Expresní kontakt zde: +420 608 666 582.

(Překlady lékařských zpráv do EN: pokračování 1): Překlady lékařských zpráv a překlady z farmacie jsou zpracovávány výhradně lékaři: 4 z našich kolegů tvoří koncepnčně dobře organizovaný tým odborníků pro odborný překlad z farmaceutických a lékařkých oborů. Při posledním překladu z mikrobiologie jsme narazili na nesrovnalosti v originálním textu. Pokud je problém daného rázu vyřešen, pokračuje se v překladu. Překladová kapacita je u medicínských překladů pro jednoho překladatele poněkud snížena (nejedná se čistě o např. techický překlad a můžeme hovoři o překladu cca 20 – 30 normovaných stran lékařem za týden). Překlady z medicíny/mikrobiologie zaberou v průměru jedenkrát až dvakrát více času, nežli překlad běžného textu.

Překlady lékařských zpráv: termíny

Překlady zpráv nejsou klasické elektronické formáty, jako tomu bývá u většiny přijímaných formátů. Je tomu proto, že lékařská zpráva: obsahuje velikou část jen dílčích výrazů, zpravidla je vizuálně obtížněji zpracovatelná. Pro příkladnost přikládáme několik anatomických termínů a posléze termínů z vyšetření v angličtině: Hypoglossasal nerve, Lingual artery, Hoid bone, Superior horn of thyroid cartilaje, Thyroid cartilage lamina, Psychological state – Psychologický stav pacienta, Muscuolskeletal (STABS) – Muskuloskeletální, Renal system – Ledvinový systém.

Překlady lékařských zpráv

  • tým MUDr. Schwarze
  • vysoká odborná úroveň výsledného textu
  • překlady v expresních režimech
  • překlady v oborech: onkologie, neurologie a další klinické specializace v lékařství

Žádáte-li od nás překlad lékařské zprávy do angličtiny, kontaktujte nás prosím ZDE.

 

Share


Štítky: ,