Dotaz na překlad bezpečnostního listu  – Oleje / Brzdové kapaliny

  • Květen 22, 2022
Share Button
Překlad a vypracování bezpečnostních listů do slovenského, českého, anglického jazyka. Expresní kontakt: 608 666 582.

Překlad a vypracování bezpečnostních listů do slovenského, českého, anglického jazyka. Další překlady / legislativní vypracování bezpečnostních listů do všech jazyků EU. Vypracování dle zákonných parametrů legislativních změn. Možnost expresního vydání bezpečnostního listu. Expresní kontakt: +420 608 666 582.

Klient deklaruje být dovozce olejů z Německé spolkové republiky. Klient by potřeboval přeložit a upravit Bezpečnostní listy dovážených olejů dle platné legislativy ČR. V příloze klient zasílá Bezpečnostní list, který obdržel od dodavatele vzorový bezpečnostní list, tedy list k jednomu výrobku. Další listy pro překlad klient deklaruje dodat následující týden. Bude se jednat o cca 10 druhů olejů + 1 brzdová kapalina.

Specifické dotazy k překladu bezpečnostních listů

Dotaz ve smyslu, zda-li BL uvedený v příloze je ten, který odpovídá platné legislativě. Klient dotazuje možnost vypracování překladu bezpečnostního listu a je informován a možnosti a nutnosti vydat nový bezpečnostní list. Klient také garanci, „že takto přeložený a upravený BL bude při případné kontrole bez závad?“

Detaily vypracování garantovaného bezpečnostního listu

  • Příloha ukázka: Car_Oil_SAE_10W-40_(DE).pdf – německý podklad
  • Hodnocení produktů: standardní.
  • Shodnost podkladů pro tvorbu nového BL: není rozhodující.
  • Vystavení se týká: nového bezpečnostního listu / legislativně platného BL.
  • Záruka na bezpečnostní list: platí záruka 2 roky od jeho vydání.
  • Při počtu nad 10 ks: množstevní sleva.
  • Cenová nabídka na 10 listů: nejpozději v pondělí ráno.
  • Doplňkové služby: registrace do systémů a vyhotovení etiket.
  • List sestavuje: Legislativní specialista pro uvádění nebezpečných látek na trh (PharmDr. Schwarz).

Technické nebo-li datové listy / datasheet

Garantovaný bezpečnostní listy je vypracován dle parametrů, jejichž výstupem je list shodný s legislativně požadovanými parametry. Datové nebo-li bezpečnostní listy, vypracování v jazykových mutacích a zákonech: EU společenství, tedy všech členských zemích. Překlady bezpečnostních listů ke kapalinám: Většina kapalin bezpečnostních listů, které zpracováváme, jsou standardní. Mezi časté patří: překlady brzdových kapalin, chladících směsí – Fridex, brzdové kapaliny apod. V případě, že by dané produkty byly nestandardní ,co se složení týká (což u kapaliny nepředpokládáme), tak jsme schopni většinou podklady dohledat z jiných zdrojů.

Garantovaný bezpečnostní / technický list

Dotaz klienta distribuujícího nebezpečné látky, citace k listu: „mám další požadavek na vypracování bezpečnostních listů výrobků v příloze. Můžete nám k tomu prosím zpracovat i technický list?“ Cena za vypracování garantovaného bezpečnostního listu pro EU, je vždy v korunách. S výjimkou slovenských verzích, kde vystavujeme v Eurech. Naše odpověď k technickým listům: „Technický list není žádný oficiální dokument, takže se nedá připravit jen tak bez podkladů. Je to obvykle jen překlad od výrobce.

Vypracování bezpečnostních listů brzdové kapaliny / oleje – kontakt ZDE.

Dotaz na překlad bezpečnostního listu  – Oleje / Brzdové kapaliny

Zařazeno do témat: ,