Česko-slovenské bezpečnostní listy

 • Květen 11, 2023
Share Button
Překlad a vypracování bezpečnostních listů z ruštiny a angličtiny do češtiny a slovenštiny. Garance správnosti uvedení látek v BL. Expresní kontakt: 608 666 582.

Překlad (dnes již dle nové legislativy 2022 – 2023) a vypracování bezpečnostních listů z ruštiny a angličtiny do češtiny a slovenštiny. Garance správnosti uvedení látek v BL. Expresní kontakt: 608 666 582.

Nové právne predpisy, 2023

V pátek později odpoledne telefonoval klient s dotazem (2015 / aktuálně již dle nové legislativy 2022 – 2023)), toliko typickým pro situace kolem překladů bezpečnosních listů, totiž ihned po dodání české a odborně zrevidované mutece bezpečnosního listu žádal verzi slovenskou, tážíc se: zda-li tato se liší i co do legislativních formulací, mimo samotný jazyk. Ihned jsme s kolegou danou věc posoudili a řekli si, že list můžeme bez problémů vypracovat, jednalo se opět o práci chemika.

 • nové bezpečnostní listy v aktuálním roce 2023 – 2024
 • provedení notifikací do slovenských a českých registrů (také EU registry pro export)
 • vypracování zákonných etiket ve slovenském a českém jazyce
 • množstevní slevy a sleva až 30 % na slovenský bezpečnostní list do páru s českým
 • výrazné  množstevní slevy pro 10, 20, 50 bezpečnostních listů (KBÚ)
 • aktualizace starších bezpečních listů – až 50 % sleva
 • sleva 21 % pro české firmy, které nejsou plátci DPH

KBÚ, IFU kód, kompletní podpora…

Neskôr v piatok popoludní klient zatelefonoval s otázkou, tak typickou pre situácie okolo prekladov kariet bezpečnostných údajov, a to, že hneď po doručení českej a odborne prepracovanej verzie karty bezpečnostných údajov (KBÚ) požiadal o slovenskú verziu a spýtal sa, či sa okrem samotného jazyka líši aj legislatívnym znením. S kolegom sme to okamžite posúdili a povedali sme, že kartu vieme bez problémov vypracovať, opäť to bola práca chemika (MSDS, IFU kód, úplná podpora…).

 • nové karty bezpečnostných údajov v aktuálnom roku 2023 – 2024
 • oznámenia do slovenských a českých registrov (aj do registrov EÚ pre vývoz)
 • vypracovanie zákonných označení v slovenskom a českom jazyku
 • množstevné zľavy a zľava až 30 % na slovenskú kartu bezpečnostných údajov spárovanú s českou kartou bezpečnostných údajov
 • výrazné množstevné zľavy na 10, 20, 50 kariet bezpečnostných údajov (KBÚ)
 • aktualizácia starších kariet bezpečnostných údajov – zľava až 50 %
 • 21% zľava pre české spoločnosti, ktoré nie sú platcami DPH

Překlady do slovenštiny: MSDS

Poslední česká verze byla, jak řečeno v předchozím příspěvku, dokumentem, který byl bezpečnosním listem pro dva téměř identické produkty a totéž je nyní nutné provést ve slovenském jazyce, tedy zpracovat dokument čítající cca 19 normovaných stran (běžný bezpečnosní list je v 99 % případů dlouhý jen asi 6 – 8 normovaných stran). Zde se tedy jedná o produkty dva v jednom listu, ale i tak o něco delší, než je standard. Nadstandard nadále spočívá v úpravě materiálu, která však proběhla již při zpracovávání české mutace, která byla původně chybná a klient nás požádal o zpracování změn, jelikož překlad, který měl k dispozci vykazoval odborné nedostatky: chyběly úplně některé legislativně vyžadované části.

Nová legislativa, rok 2023

Posledná česká verzia bola, ako bolo uvedené v predchádzajúcom príspevku, dokumentom, ktorý bol kartou bezpečnostných údajov pre dva takmer identické výrobky, a to isté sa musí urobiť aj teraz v slovenskom jazyku, t. j. dokument s rozsahom približne 19 normostrán (bežná karta bezpečnostných údajov má v 99 % prípadov len približne 6-8 normostrán). V tomto prípade teda ide o dva výrobky v jednej karte, ale stále o niečo dlhšej, ako je norma. Uvedená norma ešte spočíva v úprave materiálu, ku ktorej však došlo už pri príprave českej verzie, ktorá bola pôvodne chybná a klient nás požiadal o vypracovanie zmien, keďže preklad, ktorý mal k dispozícii, vykazoval technické nedostatky: niektoré časti vyžadované legislatívou úplne chýbali.

Žádáte-li od nás vypracování bezpečnosního listu v česko-slovenské podobě, kontaktujte nás prosím ZDE.

 

Zařazeno do témat: , ,