Překlady lékařských zpráv: termíny

Share Button
Překlady lékařských zpráv a překlady z medicínských oborů pro firmy a pacienty. Expresní kontakt zde: +420 608 666 582.

Překlady lékařských zpráv a překlady z medicínských oborů pro firmy a občany. Překlady studií nejrůznějšího charakteru. Běžné termíny garantovaného překladu z chirurgie: 1-3 dny. Expresní překlad z chirurgie: 1 pracovní den. Garantovaný překlad lékařem. Zpracovávané jazyky mimo angličtinu: němčina, ruština, švédština. Expresní kontakt zde: +420 608 666 582.

(Překlady lékařských zpráv do EN: pokračování 1): Překlady lékařských zpráv a překlady z farmacie jsou zpracovávány výhradně lékaři: 4 z našich kolegů tvoří koncepnčně dobře organizovaný tým odborníků pro odborný překlad z farmaceutických a lékařkých oborů. Při posledním překladu z mikrobiologie jsme narazili na nesrovnalosti v originálním textu. Pokud je problém daného rázu vyřešen, pokračuje se v překladu. Překladová kapacita je u medicínských překladů pro jednoho překladatele poněkud snížena (nejedná se čistě o např. techický překlad a můžeme hovoři o překladu cca 20 – 30 normovaných stran lékařem za týden). Překlady z medicíny/mikrobiologie zaberou v průměru jedenkrát až dvakrát více času, nežli překlad běžného textu.

Překlady lékařských zpráv: termíny

Překlady zpráv nejsou klasické elektronické formáty, jako tomu bývá u většiny přijímaných formátů. Je tomu proto, že lékařská zpráva: obsahuje velikou část jen dílčích výrazů, zpravidla je vizuálně obtížněji zpracovatelná. Pro příkladnost přikládáme několik anatomických termínů a posléze termínů z vyšetření v angličtině: Hypoglossasal nerve, Lingual artery, Hoid bone, Superior horn of thyroid cartilaje, Thyroid cartilage lamina, Psychological state – Psychologický stav pacienta, Muscuolskeletal (STABS) – Muskuloskeletální, Renal system – Ledvinový systém.

TERMÍNY PŘEKLADU LÉKAŘSKÝCH ZPRÁV: SURGERY

Termín dodání překladu lékařských zpráv do ruštiny nebyl u prvních EXPRESNÍ, klient počítal s dodáním do 5 pracovních dnů. Větší urgence nastala u posledních 3 zpráv, kdy si klient přál dostat zprávy do neděle večer (20 hod.), s tím, že první z urgentních lékařských zpráv dorazila teprve v sobotu v noci. Tam se jednalo vyloženě o EXPRESNÍ PŘEKLAD. Naproti tomu, běžné termíny, pro překlady LZ, jsou koncipovány, jako překlad lékařské zprávy do 1-3 pracovních dnů.

Ruský „medical“ překlad: pro „private“ kliniky

Překlady lékařských zpráv

  • tým MUDr. Schwarze
  • vysoká odborná úroveň výsledného textu
  • překlady v expresních režimech
  • překlady v oborech: onkologie, neurologie a další klinické specializace v lékařství
 Žádáte-li od nás překlad lékařské zprávy do angličtiny, kontaktujte nás prosím ZDE.

 Štítky: ,