Bezpečnostní listy

  • Květen 27, 2023
Share Button
Překlad a vypracování bezpečnostních listů do slovenského, českého, anglického jazyka. Expresní kontakt: 608 666 582.

Překlad a vypracování bezpečnostních listů do slovenského, českého, anglického jazyka. Vypracování nových bezpečnostních listů ze všech jazyků EU / vypracování bezpečnostních listů z předloh v jazycích EU, např. Francouzský, německá, anglická, slovenská předloha. K vypracovaným listům – etiketa na produkt (kontrola grafického návrhu klienta) // k vypracovaným českým nebo slovenským bezpečnostním listům – registrace do systémů CHLaP, Reach a další služby registrace Expresní kontakt: +420 608 666 582.

Kompletní přepracování dle legislativních instancí do 5 pracovních dnů. Vyhotovení MSDS probíhá jedním technologem pro vždy 1 klienta. Přehodnocení chybějících látek v MSDS, doplnění legislativních frází a správný formát pro bezpečnostní MSDS normy platné od 2015 + doporučení symbolů pro etikety a návrh legislativních frází = kontrola návrhu klienta technologem. Standardní norma 5 MSDS pro 5 pracovních dní: 8 bezpečnostních MSDS (lze navýšit až na 10). Zpracování dle legislativních požadavků platných od 2015 – aplikováno i u listů současných, kdy již nová verze listu je akceptována úřady: ČOI, OŽP.

MSDS: jednotný překlad i formát s kontrolou kvality v 1 kvratálu – ve zkratce:

Rozsah v kvartálu (1 technolog): 100 – 120  MSDS; (Rozsah za kvartál (celkem): 1200 MSDS (pravidlo 1 technolog x 22 MSDS/měsíc)); (Překlad MSDS (jazyková složka, počet): 150/měsíc); Překlad s kontrolou: viz. položka „přepracování MSDS“; Vypracování návrhu pro etiketu (návrh zákonných frází, symbolů + kontrola grafického návrhu klienta): souběžně s MSDS; Nejfrekventovanější jazyk MSDS (překlad pasivní): Angličtina, Polština (legislativní překlady do polštiny / překlady etiket = dodání zákonných polských frází pro etiketu), Slovenština, Italština, Ruština; Nejfrekventovanější MSDS (překlad aktivní): Angličtina, Slovenština, Němčina, Španělština.

Bezpečnostní listy

Sestavení Bezpečnostních listů jedním chemikem/technologem během 1 týdne (5 pracovních dní). Také: Expoziční scénáře a prohlášení o shodách k produktům (nejsou chemické látky). Zkrácené termíny pro 1 bezpečnostní list: 1 pracovní den. Jazyky: angličtina, němčina, ruština, polština, maďarština, švédština, finština.

Legislativní specialista uvádění výrobků na trh: rychlost vypracování

(dle nařízení ES č. 1272/2008, platného od 1. 6. 2015)
  • vystavení 7 bezpečnostních listů do 1 týdne
  • vystavení 20 bezpečnostních listů do 2 týdnů
  • dodání zákonných frází pro etikety – souběžně s bezpečnostním listem
  • dodání výstražných symbolů pro etiketu – souběžně s etiketou
  • kontrola grafického návrhu etikety – bezprostředně po sestavení zákazníkem

Žádáte-li od nás překlad MSDS ve velice krátkém čase souvislou prací technologa – kontaktujte nás ZDE.

Překlad do polštiny – 20 NS

Zařazeno do témat: ,